Kuyruk Sokumu Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kuyruk Sokumu Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kıl Dönmesi Nedir?

Kıl dönmesi genellikle 15-35 yaş arasında erkeklerde anüs bölgesinde görülen bir hastalıktır. Bunu söylememiz kadınlarda kıl dönmesi olmayacağı anlamına gelmez. Kıl’ın büyüme esnasında deriyi yırtamayarak içeride büyümesiyle birlikte genellikle topak şeklinde bir oluşum içerisinde girer. Böyle bir durumda genellikle son raddeye gelene kadar hissedemeyebiliriz.

Kuyruk sokumunda kıl dönmesi olduğunda ağrı veya acı hissetmeye başladığınızda artık kıl dönmesi son aşamalarına yaklaşmış demektir. Korkmayın!!! Çünkü çokta korkulacak birşey yok. Olayın tamamı kılın deri altınızda büyümesi… Birtakım yöntemlerle eğer iltihap kaptıysa iltihapı akıttıktan sonra deri altında büyüyen kılı çıkartabilirsiniz.

Bkz. Kıl Dönmesi Doğal Tedavi Yöntemleri

 

Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?

kil-donmesi-belirtileri-nelerdir

Kıl dönmesi genelde kuyruk sokumu, koltukaltı çok az ihtimallede sırt bölgenizde ve yine az ihtimalle baldırınızda oluşabilir. Kıl dönmesi olan bölgede ağrılar, kaşıntılar, iç çamaşırına sıvı akıntıları ve kuyruk sokumunda delik oluşabilir.Böyle durumda şüphelenebilirsiniz. Ancak bu durum her kaşınan veya her ağrıyan yerde kıl dönmesi oluşmuş demek değildir. Çoğunlukla erkeklerde kuyruk sokumunda görülür. Delik oluşması halinde kıl içerisinden çekilebilir. Bu durumda olan kişiler şanslı diyebiliriz.

 

Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemleri

Kıl dönmesinde tedavi yöntemi olarak en bilindik yöntem cerrahi yöntemdir. Lokal anestezi ( vücudunuzun belli bir bölgesinin uyuşturulması ) ile birlikte kıl dönmesi oluşan bölge cerrahi müdahale ile alınır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre ameliyat aslında tamda çözüm değil. Çünkü tekrarlayabilme olasılığı var. Peki ne öneriyor?

Saraçoğlu’na göre bitkisel yöntemler cerrahi yöntemlere göre daha sağlıklı ve daha kesin sonuç veriyor. Aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bkz. Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemi

 

Yukarıki yazımızda kıl dönmesine ne iyi gelir sorusunu yanıtladık. Doğal yöntemlerle neler yapılabilir bunlar hakkında bilgi verdik.

Cilt Bakımı ve Güzellik kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Yazarın Puanı
Okurların Puanı
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Kıl Dönmesi Nedir?, Kıl Dönmesinin Belirtileri
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: Content is protected !!